Podsumowanie naboru projektów obywatelskich do B.O. na 2018

12 czerwca 2017

Do poniedziałku, 5 czerwca 2017r., mieszkańcy Bielska-Białej składali swoje propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2018 rok. O północy zakończono przyjmowanie propozycji zadań składanych w wersji elektronicznej. Aktualnie przyszedł czas na podsumowanie ilości złożonych projektów.

Mieszkańcy naszego miasta jak zwykle nie zawiedli i wykazali się inicjatywą, co przełożyło się na ilość złożonych projektów. Ostatecznie zarejestrowano i opublikowano na oficjalnej stronie 106 propozycji projektów. W tej liczbie mieści się 80 projektów osiedlowych oraz 26 projektów ogólnomiejskich.

Ostatnie projekty mieszkańcy Bielska-Białej przesyłali w formie elektronicznej tuż przed północą. Zdecydowanie najwięcej projektów, już tradycyjnie, spłynęło w ostatnich trzech dniach okresu przewidzianego na składanie propozycji zadań.

Na oficjalnej stronie Budżetu Obywatelskiego zamieszczamy autorskie, rozbudowane opisy zarejestrowanych projektów. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, publikujemy (najczęściej w postaci plików pdf lub jpg) dodatkowo przekazane wraz z propozycjami zadań załączniki zawierające: mapki sytuacyjne, wizualizacje, schematy, kosztorysy, itp. Taki rozbudowany i pełny sposób prezentacji projektów, zgodny ze szczegółowymi opisami przekazanymi przez projektodawców, pozwoli zainteresowanym mieszkańcom na zapoznanie się z nimi. Dodatkowo, większość wnioskodawców wyraziła zgodę na zamieszczenie przy swoich projektach kontaktów mailowych lub telefonów, co ułatwi innym zainteresowanym kontakt z pomysłodawcą i dopytanie o szczegóły przedsięwzięcia.

W dniu dzisiejszym kończy się weryfikacja formalna złożonych projektów, która odbywała się już w trakcie składania formularzy z propozycjami zadań. Następnie rozpocznie się etap weryfikacji merytorycznej złożonych projektów przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego oraz miejskie jednostki organizacyjne. Przypominamy, że weryfikacja merytoryczna potrwa do pierwszych dni sierpnia 2017 r. Projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji,  zostaną sprawdzone ich uwarunkowania prawne i techniczne. W trakcie oceny merytorycznej sprawdzony zostanie kosztorys przedsięwzięcia i możliwości jego wykonania.

Wnioskodawcy powinni mieć na uwadze, że weryfikacja będzie uwzględniała to, iż szacunkowy koszt realizacji projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 500 tys. zł brutto, natomiast projektu osiedlowego nie może przekroczyć 100 tys. brutto. Właściwe wydziały i jednostki powinny kontaktować się z wnioskodawcami w każdym przypadku, gdy zachodzą wątpliwości wynikające z określonych zapisów propozycji projektu, a które mają wpływ na proces jego opiniowania.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za aktywne włączenie się w ten ważny etap B.O. jakim jest składanie propozycji projektów!

Aktualności

PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12 131415161718
19202122232425
2627282930