W jaki sposób można zagłosować na projekty

9 października 2017

Głosowanie odbędzie się w dniach od 12 października do 19 października 2017r.

Zachęcamy Mieszkańców Bielska-Białej do udziału w głosowaniu na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) na 2018.  Prezydent Miasta wydał Zarządzenie w sprawie głosowania na projekty, terminu głosowania oraz wzoru karty do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) na 2018r.

Głosować można wyłącznie na projekty, które zostały ujęte w Zarządzeniu Prezydenta Miasta z dnia 5 października 2017r.

W jaki sposób można głosować ?

Głosowanie bezpośrednie

Odbywać się będzie poprzez wrzucenie karty do głosowania w dniach od 12 października 2017 r. do 19 października 2017 r. do oznakowanych urn zlokalizowanych w "Punktach głosowania", których adresy i godziny otwarcia zostały szczegółowo określone w Zarządzeniu Prezydenta Miasta.

Każdy projekt osiedlowy oraz ogólnomiejski posiada własny, przyporządkowany numer ID, z którymi można zapoznać się na stronie www.obywatelskibb.pl (strona główna lub zakładka „Projekty”). Dodatkowo, w każdym „Punkcie głosowania” będzie znajdowała się lista z numerami i tytułami zadań, które przewidziano do głosowania.

Głosowanie bezpośrednie będzie polegało na wpisaniu JEDNEGO NUMERU ID projektu ogólnomiejskiego i/lub JEDNEGO NUMERU ID projektu osiedlowego, którym uprawniony Mieszkaniec Bielska-Białej chce udzielić poparcia.

Aby prawidłowo oddać głos należy wpisać w odpowiednie pola numer ID projektu ogólnomiejskiego i / lub osiedlowego, swoje imię i nazwisko,  nr PESEL oraz podpisać stosowne oświadczenie (ukończone 16 lat oraz bycie mieszkańcem Bielska-Białej).

Karty do głosowania bezpośredniego, obowiązujące w czasie głosowania, będą dostępne od dnia 12 października 2017 r. w "Punktach głosowania" w godzinach ich funkcjonowania określonych w Zarządzeniu oraz od godz. 00.00 dnia 12 października 2017 r. do pobrania i samodzielnego wydrukowania na stronie internetowej www.obywatelskibb.pl.

Uprawniony mieszkaniec może pobrać jednorazowo nie więcej niż 10 kart do głosowania bezpośredniego i wrzucić wypełnione karty w terminie do dnia 19 października 2017r. w godzinach otwarcia „Punktów głosowania”.

Należy odnotować istotną zmianę polegającą na tym, że na jeden dowolny projekt osiedlowy może głosować mieszkaniec z każdego osiedla a nie tylko z osiedla, w którym zamieszkuje.

Głosowanie elektroniczne

Odbywać się będzie za pośrednictwem interaktywnego modułu głosowania, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.obywatelskibb.pl w dniach od 12 października 2017 r. godz. 0.00 do 19 października 2017 r. godz. 24.00.

Na ww. stronie internetowej pojawi się zakładka "Głosowanie", w której znajdą się wszystkie projekty przewidziane do głosowania. W głosowaniu elektronicznym specjalnie przygotowany interfejs pozwoli udzielić poparcia poprzez kliknięcie na przycisk z napisem "Wybieram !", umiejscowiony przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie ogólnomiejskim oraz projekcie osiedlowym. 

Wybieramy jeden projekt ogólnomiejski i/lub jeden projekt osiedlowy. Nie można głosować na więcej niż jeden projekt ogólnomiejski i/lub więcej niż jeden osiedlowy. W głosowaniu on-line (elektronicznym)  z jednego komputera będzie mogła skorzystać dowolna liczba uprawnionych do głosowania mieszkańców Bielska-Białej.

W przypadku głosowania elektronicznego pojawi się już sprawdzone i docenione rozwiązanie. Głosujący mieszkaniec będzie poproszony o podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany bezpłatnym sms’em kod weryfikacyjny dla potwierdzenia głosu.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować nie więcej niż pięciu  mieszkańców Bielska-Białej.

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać imię i nazwisko, a także wpisać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na podany numer telefonu komórkowego zostanie wysłany - w bezpłatnej dla głosującego wiadomości sms - unikalny kod weryfikacyjny, którego wprowadzenie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie. Prosimy nie zapomnieć również o zapoznaniu się i zatwierdzeniu stosownego oświadczenia (ukończone 16 lat i bycie mieszkańcem Bielska-Białej).

Jak zawsze zachęcamy wszystkich uprawnionych Mieszkańców naszego miasta do korzystania z głosowania elektronicznego (on-line).

KARTY DO GŁOSOWANIA ZOSTANĄ UDOSTĘPNIONE W PIERWSZYM DNIU GŁOSOWANIA. PROSIMY NIE DRUKOWAĆ KART Z ZAŁĄCZNIKÓW ZARZĄDZENIA, KTÓRE SĄ WZOREM KARTY.

Aktualności

PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09 101112131415
16171819202122
23242526272829
3031